День української писемності

Були запрошені на День української писемності і мови в Ethnic Park Ladomyria. З великим задоволенням ознайомились з унікальною колекцією прадавніх верстатів, костюмів волинського регіону та смачнющими самобитними стравами. Дякуємо Володимир Дзьобак, Наталія Пуха та всьому колективу за гостинність та приємне спілкування!
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

День української писемності Читати далі »

Участь у проєкті “Ярослав Мудрий – тесть Європи”

Дуже раді були доєднатися до проєкту 🫶 🤩  Воєвода Дімітрій у ролі вчителя малого Ярослава Мудрого. Чекаємо можливості переглянути стрічку  “”Ярослав Мудрий – тесть Європи” – документальна драма про найвидатнішого правителя в історії України”

Участь у проєкті “Ярослав Мудрий – тесть Європи” Читати далі »

д/м “ІСТОРІЯ РУСІ. Від Данила до Вітовта”

Разом з “КиївГрад” та Євгенієм Рязанцевим в рамках проєкту “Захисники минулого та сьогодення”, в лабораторії історичної реконструкції УДЦПО (Кловський узвіз, 8 ), відбувся відкритий перегляд науково-документального фільму “Від Данила до Вітовта.” Наша команда “КиївГрад” разом з “Артєль Дєло” була задіяна в зйомках цього проєкту, і після перегляду були раді поспілкуватись, як про історичний період, що висвітлюється в цьому фільмі, так і про цікаві факти зйомки… )
 

д/м “ІСТОРІЯ РУСІ. Від Данила до Вітовта” Читати далі »

Вересень 2024

Вулочка реконструкторів на фестивалі “Княжа родина”. Дякуємо музею Національний заповідник «Софія Київська» та організаторам фестивалю (Надія Васильєва, Клуб історичної реконструкції Рарог) за запрошення. І завдяки нашим Збройним силам ми змогли побачити старих друзів, законтактувати з новими та поринути в глибину віків рідного міста!

Вересень 2024 Читати далі »

IV міжнародна науково-практична конференція у м. Львів та Урич

З великою вдячністю та задоволенням згадую поїздку на IV міжнародну науково-практичну конференцію у м. Львів та Урич. Дякую організаторам та всім учасникам! Роман Миська, Vasyl Rozhko, Юрій Лукомський, Сергей Тараненко, Maria Mykhats-Proniv, та іншим)))

IV міжнародна науково-практична конференція у м. Львів та Урич Читати далі »

Майстер клас у Вінниці, Вересень 2023

Нещодавно разом з Музеєм Вінниці влаштовували майстер-клас «Історія писемності та основи кириличного письма» в самому серці Вінниці. Це були чудові два дні. Дякуємо всім, хто долучився!

Пропонуємо переглянути декілька світлин з майстер-класу.

Фото: Микола Геркалюк.

Майстер клас у Вінниці, Вересень 2023 Читати далі »

День Києва 2023

З днем народження, рідне місто.

Відсвяткували у Музей Києва. Museum of KyivМузей Києва. Museum of Kyiv.

Боярин Воевода Димитрий провів Майстер-клас з “Історії писемності та основ кириличного письма”.

Дали інтерв’ю каналу 1+1 і про майстер-класи у музеї протягом дня і про нашу невеличку виїздну крамничку з сувенірами на історичну тематику.

Святкуємо свято разом! 💙💛

День Києва 2023 Читати далі »

Майстер-класи в Київському археологічному ХАБі

Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”

У рамках програми Президента України “Велика реставрація” у 2021 р. будівля сучасного корпусу № 5 (споруджена 1909 р. коштом митрополита Флавіана (Городецького) за проєктом архітектора Євгена Єрмакова для бібліотеки) була звільнена для реставраційних робіт. Науково-дослідний сектор археології заповідника отримав напівпідвальне приміщення корпусу № 19 (“Новий готель”). Саме тоді завідувач сектору, Сергій Тараненко, висунув пропозицію створити Київський археологічний хаб – місце, де зможуть зустрічатися колеги, спілкуватися, обговорювати наукові питання, а також передавати свої знання дітям і студентам.
Протягом 2022 р. наукова співробітниця сектору Олена Махота зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник – Олександр Бонь) підготували приміщення під різноманітні майбутні локації Археологічного хабу. Одна з них – зона історичних реконструкцій, експозицію в якій розробив і власноруч виконав реконструктор Дмитро Чубій. Тут відвідувачі зможуть дізнатися про маловідомі факти з історії України, познайомитися з репліками давніх писемних інструментів і матеріалів, верстатами й обладнанням для виготовлення реплік грошей, засвоїти знання значно швидше, опанувати практичні навички, а до того ж, ще й розважитись. Інтерактивні курси та майстер-класи будуть проводитись за авторською методикою, слухачі стануть учасниками “історичного” дійства завдяки візуальному, тактильному, слуховому ефектам тощо.
Один з перших майстер-класів на базі Археологічного хабу заповідника відбувся 27 січня 2023 р., в останній день зимових канікул, для дітей співробітників нашої установи. Попри відсутність електроенергії несемо радість дітям!

Майстер-класи в Київському археологічному ХАБі Читати далі »

Виставка “Спочатку було Слово”

Дякуємо Музей книги і друкарства України за запрошення прийняти участь та у відкритті виставки “Спочатку було Слово”.
Завжди раді співпраці.
Репліки від Артель ДЕЛО беруть участь у складі експозиції музеїної виставки.

Виставка “Спочатку було Слово” Читати далі »

Кошик