Майстер-класи

День Києва 2023

З днем народження, рідне місто.

Відсвяткували у Музей Києва. Museum of KyivМузей Києва. Museum of Kyiv.

Боярин Воевода Димитрий провів Майстер-клас з “Історії писемності та основ кириличного письма”.

Дали інтерв’ю каналу 1+1 і про майстер-класи у музеї протягом дня і про нашу невеличку виїздну крамничку з сувенірами на історичну тематику.

Святкуємо свято разом! 💙💛

Майстер-класи в Київському археологічному хабі

Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”

У рамках програми Президента України “Велика реставрація” у 2021 р. будівля сучасного корпусу № 5 (споруджена 1909 р. коштом митрополита Флавіана (Городецького) за проєктом архітектора Євгена Єрмакова для бібліотеки) була звільнена для реставраційних робіт. Науково-дослідний сектор археології заповідника отримав напівпідвальне приміщення корпусу № 19 (“Новий готель”). Саме тоді завідувач сектору, Сергій Тараненко, висунув пропозицію створити Київський археологічний хаб – місце, де зможуть зустрічатися колеги, спілкуватися, обговорювати наукові питання, а також передавати свої знання дітям і студентам.
Протягом 2022 р. наукова співробітниця сектору Олена Махота зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник – Олександр Бонь) підготували приміщення під різноманітні майбутні локації Археологічного хабу. Одна з них – зона історичних реконструкцій, експозицію в якій розробив і власноруч виконав реконструктор Дмитро Чубій. Тут відвідувачі зможуть дізнатися про маловідомі факти з історії України, познайомитися з репліками давніх писемних інструментів і матеріалів, верстатами й обладнанням для виготовлення реплік грошей, засвоїти знання значно швидше, опанувати практичні навички, а до того ж, ще й розважитись. Інтерактивні курси та майстер-класи будуть проводитись за авторською методикою, слухачі стануть учасниками “історичного” дійства завдяки візуальному, тактильному, слуховому ефектам тощо.
Один з перших майстер-класів на базі Археологічного хабу заповідника відбувся 27 січня 2023 р., в останній день зимових канікул, для дітей співробітників нашої установи. Попри відсутність електроенергії несемо радість дітям!
Shopping Cart