Києво-Печерська Лавра

Майстер-класи в Київському археологічному хабі

Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”

У рамках програми Президента України “Велика реставрація” у 2021 р. будівля сучасного корпусу № 5 (споруджена 1909 р. коштом митрополита Флавіана (Городецького) за проєктом архітектора Євгена Єрмакова для бібліотеки) була звільнена для реставраційних робіт. Науково-дослідний сектор археології заповідника отримав напівпідвальне приміщення корпусу № 19 (“Новий готель”). Саме тоді завідувач сектору, Сергій Тараненко, висунув пропозицію створити Київський археологічний хаб – місце, де зможуть зустрічатися колеги, спілкуватися, обговорювати наукові питання, а також передавати свої знання дітям і студентам.
Протягом 2022 р. наукова співробітниця сектору Олена Махота зі студентами Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник – Олександр Бонь) підготували приміщення під різноманітні майбутні локації Археологічного хабу. Одна з них – зона історичних реконструкцій, експозицію в якій розробив і власноруч виконав реконструктор Дмитро Чубій. Тут відвідувачі зможуть дізнатися про маловідомі факти з історії України, познайомитися з репліками давніх писемних інструментів і матеріалів, верстатами й обладнанням для виготовлення реплік грошей, засвоїти знання значно швидше, опанувати практичні навички, а до того ж, ще й розважитись. Інтерактивні курси та майстер-класи будуть проводитись за авторською методикою, слухачі стануть учасниками “історичного” дійства завдяки візуальному, тактильному, слуховому ефектам тощо.
Один з перших майстер-класів на базі Археологічного хабу заповідника відбувся 27 січня 2023 р., в останній день зимових канікул, для дітей співробітників нашої установи. Попри відсутність електроенергії несемо радість дітям!

Урочисте відкриття Музею “Церква Спаса на Берестові”

У Національний заповідник Києво-Печерська лавра відбулось урочисте відкриття Музею “Церква Спаса на Берестові”.Дякуємо організаторам за співпрацю, та новому наміснику Лаври архімандриту Авраамію за благословення на нашу писемну справу. Гарні фото Yuriy Yurchenko та Михаил Лебедев

Shopping Cart